Statskog styrker laget i Steinkjer
Statskog i Midt-Norge har fått en ny medarbeider. Marius Nilsen (37) er ansatt som eiendomskonsulent med kontorsted på Steinkjer, og skal primært følge opp kommunene fra og med Snåsa i nord til og med Levanger/Frosta i sør.
Bred faglig bakgrunn og solid erfaring
Marius har studert friluftsliv, utmarksforvaltning og arealplanlegging, og har før Statskog jobbet i Forum for natur og friluftsliv i ti år, der han blant annet har arbeidet med interessepolitikk, kartlegging og kunnskapsformidling innen natur- og friluftsliv.
Marius er 37 år, opprinnelig fra Finnmark og bosatt i Steinkjer. Han er samboer med Kristine og har tre barn.
Før familieforøkelsene gikk helgene gjerne med til jakt og fiske – «men det er en tid for alt», som han sier med et smil.
Gleder seg til rollen i Statskog
Som eiendomskonsulent vil Marius få en variert arbeidshverdag med mest kontorarbeid, men også en del feltoppgaver. Han gleder seg til å ta fatt på oppgavene.
- Det blir spennende å sitte på denne siden av bordet i “jungelen” som er den praktiske natur- og arealforvaltningen, smiler Marius.
Det var særlig Statskogs rolle som stor og ansvarlig forvalter av verdifulle naturressurser på vegne av fellesskapet som motiverte ham til å søke.
- Marius kommer inn med en sterk faglig bakgrunn og god kjennskap til friluftsliv og arealforvaltning. Vi er glade for å få ham med på laget, og han vil bli en viktig ressurs for Statskog, sier Arnhild Holstad, regionsjef i Statskog Midt-Norge.
Om Statskog
Statskog skal drive bærekraftig forvaltning av statens skog- og fjelleiendommer og sikre fellesskapets verdier for framtida.
Statskog har 130 ansatte fordelt på 18 kontor i hele landet. Organisasjonen er delt inn i fire regioner fra Sør-Norge til Troms, noe som sikrer tett oppfølging av Statskogs lokale aktiviteter.
I Trøndelag har Statskog fire kontor: Steinkjer, Meråker, Støren og Røros i tillegg til Statskogs hovedkontor i Namsos.